Největší výletní loď světa

10.11.2016

Harmony of the Seas bude až do konce října podnikat plavby ve Středozemním moři, pak se přesune do karibské oblasti. Šestnáctipodlažní plavidlo je dlouhé 362 metrů, což je o 50 metrů víc, než má na výšku Eiffelova věž.

Protože se loď bude plavit v klimaticky příznivých podmínkách, disponuje rozsáhlou sportovní a vodní zónou. Unikátní jsou 3 vodní skluzavky, které klesají v obloucích a zatáčkách z výše 3 palub. Milovníci sportovního adrenalinu mohou využít horolezeckou stěnu, visutou lanovku zip line, kluziště, FlowRider® a další. Stravování zajišťuje velkolepá třípatrová restaurace, z ní je ideální zamířit do originálního baru, jezdícího nahoru a dolů. Děti se jistě rády vydají na promenádu s kolotočem. Unikátní jsou živé stromy a trávníky v centrálním parku. Ideální místo pro schůzku, nemyslíte?

Obří, sedmdesát metrů vysoký kolos je určen pro téměř 5500 cestujících a 2100 členů posádky. Vyrobila ho loděnice STX France v Saint-Nazaire a stál asi miliardu eur (přes 27 miliard korun). "Není to jen největší loď, ale také nejvíce ohleduplná k životnímu prostředí," řekl ředitel STX Laurent Castaing. Šéf společnosti RCCL se sídlem v Miami Richard Fain dodal, že také jde o nejdražší parník, jaký byl kdy postaven. Harmony of the Seas je resort zábavy. Celé vybavení lodě je koncipované tak, aby poskytovalo svým hostům co nejširší možnosti zábavy. Veřejné prostory jsou rozdělené do 7 lifestylových areálů s mnoha inovativními zařízeními.


Další články

I vy jste si jako malé děti hráli se zápalkami případně jste zkusili zapálit celou krabičku najednou. Síla ohně naprosto fascinuje lidskou mysl už od pradávných věků. Užijte si naplno tu ničivou sílu tohoto nádherného elementu v tomto trendujícím youtube videu.