Na Sibiři se objevily tisíce velkých sněhových koulí

10.11.2016

Na pobřeží Obského zálivu na Sibiři místní obyvatelé objevili tisíce sněhových koulí. Mají perfektní kulový tvar, jako by byly nachystané na velkou koulovací bitvu.

Obyvatelé vesnice Nyda v Obském zálivu pozorovali v posledních dnech čím dál větší výskyt těchto sněhových koulí. Některé jsou velké jako tenisák, jiné mají až metr v průměru. Přestože jsou koule perfektně vytvarované a vypadají, jako by je vytvořil člověk, jde o přírodní jev. Základem každé koule je led, třeba jen malá částice, na tu se vlivem vody a větru nabaluje další sníh a led, a vytváří se tak koule. Že koule jsou přírodního původu, už potvrdili výzumníci z Arktického a Antarktického výzkumného institutu. Jde však o jev mimořádně vzácný, nic podobného v oblasti neviděli ani ti nejstarší obyvatelé. Každopádně vše je připraveno na opravdu skvělou koulovačku.


Další články

I vy jste si jako malé děti hráli se zápalkami případně jste zkusili zapálit celou krabičku najednou. Síla ohně naprosto fascinuje lidskou mysl už od pradávných věků. Užijte si naplno tu ničivou sílu tohoto nádherného elementu v tomto trendujícím youtube videu.