Inteligentní žárovky

18.11.2016

O tom, že žijeme v pokrokové době, nás sice dění ve světě příliš nepřesvědčuje, ovšem vynálezy inovativních startupistů ano. Jedním z nejnovějších hitů je žárovka, která umí přehrávat hudbu a měnit barvy podle nálady. Nejlepší skutečností této žárovky je to, že ji lze ovládat prostřednictvím mobilního telefonu. Stačí jen našroubovat do jakékoliv objímky v domě a žárovka bude připravena k použití. Jedná se o LED žárovku, takže je dlouhá životnost zaručená. Žárovka vzdáleně připomíná běžnou žárovku a je od nerozeznání od moderních LED žárovek, tedy až na kulatý repráček, který je zabudovaný přímo v jejím středu.

Velmi zajímavé je, že lze ovládat jak hudbu, tak i samotnou intenzitu osvětlení. Skrze telefon si tedy můžete libovolně regulovat světlo v místnosti třeba i z gauče nebo z postele, aniž byste museli vstávat. Pokud vám to zpočátku připadalo jako nesmysl, zřejmě už tušíte, o jak pokrokový vynález se jedná. Můžete si sestavit třeba i playlist, který vám bude vaše žárovka přehrávat. Přes den si můžete pustit energickou hudbu a pokud budete čekat návštěvu vašeho protějšku, můžete si nastavit například tlumené osvětlení a romantickou hudbu. Hrající žárovky každého oslní a vypadají opravdu zajímavě.

V dnešní době je již k dostání několik typů takovýchto žárovek od několika výrobců.

Další články

I vy jste si jako malé děti hráli se zápalkami případně jste zkusili zapálit celou krabičku najednou. Síla ohně naprosto fascinuje lidskou mysl už od pradávných věků. Užijte si naplno tu ničivou sílu tohoto nádherného elementu v tomto trendujícím youtube videu.