Bezpečné předjíždění kamionu

12.11.2016

Obrazovka na návěsu promítá cestu před vámi. Když se tento nápad poprvé objevil na internetu vyvolal obrovské nadšení a nepřestal zaplňovat stránky snad všech webů. Nedivíme se. Je nám jasné, že pro mnohé řidiče je předjíždění kamionů s dlouhými návěsy stresující a tím pádem pro všechny i trochu nebezpečné.

Společnost Samsung přišla na skvělý způsob, jak si s tímto problémem elegantně poradit. V krátkém videu představuje takzvaný Samsung Safety Truck - v podstatě jde o velkou obrazovku, připevněnou na zadní stranu návěsu náklaďáku, díky které mohou řidiči vidět cestu před sebou. Dokonce i v nočním režimu. I když žádný z těchto přístrojů byste na cestách nenašli, prototyp byl již úspěšně vyzkoušen, takže je to možná jen otázkou času. "Zatím jsme byli schopni potvrdit, že tato technologie funguje a že tato myšlenka může zachránit životy mnoha lidí," vysvětluje své naděje Samsung.

Další články

I vy jste si jako malé děti hráli se zápalkami případně jste zkusili zapálit celou krabičku najednou. Síla ohně naprosto fascinuje lidskou mysl už od pradávných věků. Užijte si naplno tu ničivou sílu tohoto nádherného elementu v tomto trendujícím youtube videu.